HC Buzău 2012 a întâlnit astăzi, începând cu ora 17:00, în Sala Sporturilor Simona Amânar, formația CSM Constanța, partida contând pentru etapa a XIII-a a Ligii Zimbrilor, stagiunea 2023 – 2024.

În prima repriză Lupii Buzăului au dominat jocul, reușind să termine prima repriză cu 2 goluri în avantaj. În repriza a doua gazdele s-au impus, câștigând partida cu 38 la 32.

Pentru HC Buzău 2012 au marcat: Dumitrana Zamfir-Zavenica – 4 goluri, Broască Ionuț – 4 goluri, Bejinariu Florin – Andrei – 2 goluri, Mitic Mihajlo – 5 goluri, Mosic Ivan – 7 goluri, Păunescu Bogdan Marian – 1 gol, Malasinskas Aidenas – 7 goluri, Monteiro De Barros Sergio Henrique – 2 goluri.

Pe data de 9 decembrie HC Buzău 2012 va disputa ultima partidă din acest an, tot în deplasare, împotriva formației CSM București.