Astăzi, începând cu ora 17:00, Lupii Buzăului au disputat, în sala LPS din Suceava, partida contând pentru etapa a VI-a din Liga Zimbrilor, stagiunea 2023 – 2024, împotriva formației CSU din Suceava.

La pauză scorul a fost egal, 18 la 18, însă în repriza a doua gazdele au reușit să se impună, câștigând partida cu 39 la 35.

În partida de astăzi, pentru HC Buzău 2012, au marcat: Dumitrana Zamfir-Zavenica – 8 goluri, Ionuț Broască – 7 goluri, Florin Bejinariu – 1 gol, Mitic Mihaljo – 6 goluri, Ivan Mosic – 4 goluri, Luka Mitrovic – 5 goluri, Aidenas Malasinskas – 1 gol, Sergio Barros – 3 goluri.

În cadrul etapei a VII-a buzoienii vor întâlni formația SCM Poli Timișoara, partida urmând a se disputa în Sala Sporturilor ”Romeo Iamandi” pe data de 07 octombrie 2023.