Astăzi, în Sala Sporturilor ”Romeo Iamandi”, începând cu ora 17:30, HC Buzău 2012 a disputat partida contând pentru etapa a XVII-a a Ligii Zimbrilor, împotriva formației CSM Bacău. Partida a fost câștigată de oaspeți cu scorul de 30 la 29, deși la pauză Lupii aveau un avantaj de 3 goluri, scorul la pauză fiind de 17 la 14 pentru HC Buzău.

Pentru HC Buzău 2012 au marcat: Dumitrana Zamfir-Zavenica – 5 goluri, Broască Ionuț – 2 goluri, Bejinariu Florin Andrei – 1 gol, Mitic Mihajlo – 4 goluri, Mosic Ivan – 9 goluri, Păunescu Bogdan Marian – 2 goluri, Malasinskas Aidenas – 2 goluri, Monteiro De Barros Sergio Henrique – 4 goluri.

Lupii vor disputa următorul meci, din etapa a XVIII-a în deplasare, împotriva formației CSU Cluj-Napoca, duminică, 25 februarie 2024.