Astăzi, în Sala Sporturilor ”Romeo Iamandi”, începând cu ora 15:45, HC Buzău 2012 a întâlnit formația CSM Constanța, în Etapa a XXIII-a a Ligii Zimbrilor, stagiunea 2022 – 2023. Oaspeții au deschis scorul, încă din primul minut de joc, au preluat conducerea în minutul 4 și au rămas la conducerea partidei până în ultimul minut de joc. La pauză conduceau cu 26 la 13, scor final al partidei 41 la 33 pentru CSM Constanța.

În urma partidei de astăzi, HC Buzău 2012 se situează pe locul 9 în clasamentul general, cu un total de 25 de puncte.

Pentru HC Buzău 2012, în partida de astăzi, au marcat: Dumitrana Zamfir – Zavenica – 5 goluri, Abdoulah Mane – 3 goluri, Mironescu Liviu – 1 gol, Bejinariu Florin Andrei – 4 goluri, Glendza Alesandar – 3 goluri, Iordachi Eduard – 4 goluri, Popa Alexandru – 3 goluri, Mitrovic Luka – 6 goluri, Monteiro De Barros Sergio Henrique – goluri.

HC Buzău 2012 va disputa în deplasare etapa următoare, pe 08 aprilie 2023, împotriva formației CSM Bacău.