Astăzi, 03 septembrie 2022, începând cu ora 17:00, în Sala Polivalentă din Timișoara, HC Buzău 2012 a disputat partida contând pentru Etapa a II-a a Ligii Zimbrilor, Stagiunea 2022-2023, împotriva SCM Politehnica Timișoara. Deși la pauză aveau un punct avans față de gazde. timișorenii au reușit să câștige partida la numai 2 goluri distanță. Scorul final al meciului de astăzi a fost de 32 – 30 pentru SCM Politehnica Timișoara, 14 – 15 la pauză.

În partida de astăzi, pentru HC Buzău, au marcat: Shahoo Nosrati – 3 goluri, Dumitrana Zamfir – Zavenica – 3 goluri, Mironescu Liviu – 1 gol, Juskenas Luka – 2 goluri, Meduric Bogdan – 2 goluri, Bejinariu Andrei – 2 goluri, Glendza Alesandar  – 10 goluri, Mitrovic Luka – 5 goluri, Monteiro De Barros Sergio Henrique – 2 goluri.

HC Buzău va disputa Etapa a III-a sâmbătă, 10 septembrie, pe teren propriu, împotriva CSM Odorheiul Secuiesc.