Imagine arhivă.

HC Buzău 2012 a învins CSM Făgăraş, într-o partida disputată în Sala Sp. Kati Szabo din Sf. Gheorghe, în cadrul etapei a V-a din Liga Zimbrilor. La pauză, buzoienii aveau un avantaj de şase goluri, scorul înregistrat după primele 30 de minute fiind 18-12. “Lupii Buzăului” şi-au adjudecat victoria, a treia din actuala stagiune şi ocupă locul 5/16, cu 10 puncte.

Au marcat pentru HCBZ: Zamfir Dumitrana (7 goluri), Vuk Milosevic (6), Leo Renaud-David (5), Allahkaram Esteki (4), Shahoo Nosrati (3), Andrei Bejinariu (2), Liviu Mironescu şi Călin Hossu, câte un gol.

Miercuri, de la ora 16:30 în transmisiune în direct pe TVR 2 şi online pe www.tvrplus.ro, HC Buzău 2012 va întâlni CS Dinamo Bucureşti, liderul neînvins al campionatului. Partida se va disputa în Sala Sepsi din Sf. Gheorghe şi va conta pentru etapa a VI-a din cadrul Ligii Zimbrilor.