A doua victorie consecutivă pentru Lupii Buzăului!

Astăzi, începând cu ora 17:30, HC Buzău 2012 a disputat, pe teren propriu, partida contând pentru Etapa 19 a Ligii Zimbrilor – Stagiunea 2022 – 2023, împotriva CSM Oradea. Lupii au dominat partida de la început până la final, fiind în permanență în avantaj în fața oaspeților. La pauză aveau un avantaj de 5 goluri (scor la pauză 19 la 14), iar finalul meciului le-a adus un avantaj de 10 goluri, scor final 42 la 32 pentru HC Buzău 2012.

În urma partidei de astăzi, HC Buzău 2012 acumulează un total de 25 de puncte.

În meciul de astăzi pentru echipa noastră au marcat: Dumitrana Zamfir Zavenica – 6 goluri, Mane Abdoulah – 3 goluri, Stroe Petru – 2 goluri, Mironescu Liviu – 5 goluri, Juskenas Lukas – 6 goluri, Iordachi Eduard – 1 gol, Mitrovic Luka – 2 goluri, Păunescu Bogdan – 1 gol, Sergio Barros – 9 goluri, Anton Marius – 7 goluri.

HC Buzău 2012 va disputa următorul meci în deplasare, pe data de 01 martie 2023, împotriva CS Minaur Baia Mare, echipă clasata pe locul al treilea la acest moment.