Astăzi după amiază HC Buzău 2012 a disputat pe teren propriu, în Sala Sporturilor ”Romeo Iamandi”, ultima partidă din acest an, împotriva SCM Politehnica Timișoara. La pauză Lupii Buzăului au terminat cu un avantaj de 2 goluri (scor la pauză 15 – 13 pentru HC Buzău 2012), însă spre finalul partidei oaspeții au preluat conducerea, scor final 27 – 29 pentru SCM Politehnica Timișoara.

La începutul partidei de astăzi, conform tradiției, sub sloganul ”Fă o bucurie, donează o jucărie!”, cei mai mici spectatori, dar și cei mari, au aruncat pe teren jucării de pluș care vor ajunge la copiii mai puțin norocoși.

În urma partidei de astăzi HC Buzău 2012 se situează pe locul 10 în clasamentul general, cu un total de 16 puncte.

Astăzi au marcat, pentru HC Buzău: Dumitrana Zamfir – Zavenica – 2 goluri, Abdoulah Mane – 1 gol, Mironescu Liviu – 6 goluri, Tcaciuc Cristian – 1 gol, Juskenas Lukas – 2 goluri, Mitrovic Luka – 7 goluri, Monteiro De Barros Sergio Henrique – 6 goluri, Anton Mihai – 2 goluri.

HC Buzău 2012 va disputa următorul meci, contând pentru etapa cu numărul 16 din Liga Zimbrilor 2022 – 2023, pe 04 februarie 2023, împotriva echipei CSM odorheiul Secuiesc.