Ultima etapă, cea cu numărul 30 al Ligii Zimbrilor, s-a desfășurat astăzi, la București. Începând cu ora 13:10, în Sala Rapid, HC Buzău a întâlnit pe AHC Dobrogea Sud. Din nefericire, seria victoriilor echipei buzoiene a luat sfârșit o dată cu meciul disputat astăzi împotriva echipei clasate pe locul al treilea în campionat. Deși la pauză scorul a fost egal (15 – 15), în repriza a doua constănțenii au reușit să se impună, stabilind scorul final al partidei: 30 – 27 pentru AHC Dobrogea Sud. Totuși, înfrângerea din partida de astăzi nu schimbă locul ocupat de Lupii Buzăului în clasamentul general: poziția a șaptea, cu un total de 44 de puncte.

În partida de astăzi au marcat: Rosca George Gabriel – 6 goluri, Esteki Allahkaram – 7 goluri, Vujadinovic Predrag – 6 goluri, Broasca Ionut – 3 goluri, Nosrati Shahoo – 2 goluri, Renaud David Leo Antoine – 2 goluri, Scarlat George Catalin – un gol.