În cadrul etapei numărul 25 din Liga Zimbrilor, disputată la Turda, în sala Gheorghe Barițiu, HC Buzău 2012 a jucat împotriva CSM Focșani, ocupanta locului 7 în clasament. Jocul celor două echipe, în prima repriză, a fost destul de echilibrat, scorul la pauză (13 – 11 pentru CSM Focșani) demonstrând acest lucru. Însă, în repriza a doua echipa din Focșani a reușit un joc mai bun, scorul final al partidei fiind în favoarea lor: 23 – 28. În urma meciului disputat astăzi, HC Buzău își păstrează locul al optulea din clasament, cu un total de 32 de puncte.

Pentru HC Buzău au marcat: Bejinariu Florin Andrei – 7 goluri,  Dumitrana Zamfir – Zavenica – un gol, Mironescu Liviu – un gol, Broasca Ionut – 3 goluri,  Renaud David Leo Antoine – 4 goluri, Milošević Vuk – 3 goluri, Esteki Allahkaram – 3 goluri, Nosrati Shahoo – 2 goluri.

În etapa cu numărul 26, care va avea loc pe data de 26 aprilie la Cluj Napoca, FC Buzău va întâlni pe CSM Bacău.