În etapa numărul 24 din cadrul Ligii Zimbrilor, HC Buzău a întâlnit pe CSM Vaslui, ocupanta locului 10, înaintea disputării ultimei etape din turneul de la Cluj Napoca. Meciul disputat în sala Babes Bolyai din Cluj Napoca a fost dominat de buzoieni încă de la început, aceștia distanțându-se la 6 – 1 după primele opt minute de joc. Deși ultimele trei goluri ale primei reprize au fost marcate de CSM Vaslui, HC Buzău a reușit să termine prima repriză cu un avantaj de trei goluri, scorul la pauză fiind de 13 – 10. În repriza a doua buzoienii s-au impus, câștigând partida detașat, la 7 goluri diferență. Victoria din partida cu CSM Vaslui i-a readus pe locul opt al clasamentului Ligii Zimbrilor, cu un total de 32 de puncte.

Pentru HC Buzău au marcat: Renaud David Leo Antoine – 4 goluri, .Renaud David Leo Antoine – 5 goluri, Bejinariu Florin Andrei – 2 goluri, Broasca Ionut – 4 goluri,  Esteki Allahkaram – 3 goluri, Mironescu Liviu – 3 goluri, Babasafari Renani Mohsen – un gol, Nosrati Shahoo – 2 goluri, Milošević Vuk – 2 goluri, Pelidija Admir – un gol.

Etapa 25 se va desfășura la Turda, pe 18 aprilie, HC Buzău urmând să întâlnească pe CSM Focșani 2007.