Sâmbătă, 28 noiembrie, HC Buzău 2012 a jucat în deplasare meciul din etapa 13 a Ligii Zimbrilor, împotriva CSM Vaslui. Deși la pauză scorul a fost egal (11 – 11), Lupii Buzăului nu au reușit să se impună în repriza a doua, scorul final al partidei fiind de 24 la 20 pentru gazde. După etapa cu numărul 13 buzoienii se află pe poziția a zecea în clasamentul general, cu un total de 12 puncte.

Marcatorii partidei au fost: Mironescu Liviu – 2 goluri, Broască Ionuț – 2 goluri, Dumitrana Zamfir – Zavenica – 2 goluri, Glendza Alesandar – 4 goluri, Vojvodic Janja – 2 goluri, Milošević Vuk – 3 goluri, Baican Florin Bogdan – 2 goluri, Monteiro De Barros Sergio Henrique – 2 goluri, Bejinariu Florin Andrei – 1 gol.

HC Buzău va juca următorul meci tot în deplasare, duminică 5 decembrie, începând cu ora 17:30, împotriva CSM Alexandria, echipa clasata pe ultima poziție în Liga Zimbrilor.