Et. 8 | Divizia A | ACS HC Buzău 2012 – CS MEDGIDIA: 28-25, (12-13)

0
238

Așa arată în acest moment clasamentul Diviziei A de handbal masculin, unde băieții noștri au obținut o nouă victorie, de data aceasta împotriva marii rivale, CS MEDGIDIA!După ce la pauză am fost conduși cu un gol, lupii buzoieni s-au mobilizat și au revenit în forță în repriza a doua pe care au câștigat-o la o diferență de 4 goluri, rezultatul final fiind 28-25(12-13).Așa cum ne-a obișnuit, Eugen Crăciunescu a fost într-o formă excelentă, apărând 12 mingi în decursul celor 50 de minute jucate și marcând și un gol din poartă in poartă. Nici tânărul portar buzoian, Mihai Silviu, nu s-a lăsat mai prejos și a reușit sa pareze 4 mingi importante în cele 10 minute de joc în care a evoluat.Principalii marcatori ai Buzăului au fost: Tălmaciu Alexandru(6 goluri), Anton Marius(6 goluri), Carpiuc Adrian(6 goluri), Oprea Ionuț(4 goluri), Stroe Petru(1 gol), Bălan Vlad(1 gol), Gheorghe Robert(3 goluri), Crăciunescu Eugen(1 gol). Următoarea partidă a “lupișorilor” va fi în deplasare la HC Dobrogea Sud Constanta, miercuri, 17 noiembrie!