Etapa a șasea a Ligii Zimbrilor a adus față în față pe CSM București și HC Buzău 2012. Începutul partidei a fost echilibrat, Lupii Buzăului având chiar și avantaj pe tabelă, preluând conducerea în minutul 5, cu 4 – 2, însă fără jucători importanți pe teren, precum Babasafari, Mironescu, Milosevic jr., Barros, a fost destul de dificil să reziste atacului jucătorilor de la CSM București. Prima repriză s-a terminat cu scorul de 18 la 10 pentru bucureșteni, iar l finalul reprizei a doua au păstrat diferența de 8 goluei, scorul final fiind de 38 la 16 pentru CSM București.

În partida cu CSM București, pentru HC Buzău au marcat: Glendza Alesandar – 3 goluri, Pelidija Admir – 2 goluri, Baican Florin-Bogdan – 2 goluri, Broasca Ionut – 4 goluri, Talmaciu Alexandru – 1 gol, Dumitrana Zamfir – Zavenica – 6 goluri, Anton Marius – 1 gol, Popa Alexandru – 2 goluri, Nosrati Shahoo – 4 goluri, Gheorghe Robert – 1 gol.

În etapa a șaptea HC Buzău care va avea loc duminică, 17 octombrie, în Sala Sporturilor din Buzău, HC Buzău 2012 va juca împotriva CSU Suceava.