Ieri s-a disputat turul al doilea al Cupei României Fan Courier. HC Buzău a întâlnit pe SCM Politehnica Timișoara, în Sala Apollo din București. După ce în primul tur a trecut ”la masa verde” de Politehnica Iași, în turul al doilea, buzoienii au început în forță partida cu Politehnica Timișoara. Însă, după primele opt minute de joc, în care HC Buzău a condus partida, timișorenii și-au revenit în forță și au preluat conducerea. La pauză scorul a fost de 19 – 16 pentru Politehnica Timișoara, iar în repriza a doua au menținut un avans constant de 4 – 5 goluri, reușind să obțină o victorie în fața jucătorilor de la HC Buzău. Partida s-a terminat cu scorul de 34 – 29 pentru timișoreni, parcursul ”lupilor” Buzăului în Cupa României oprindu-se aici. Acesta a fost ultimul meci al sezonului pentru HC Buzău 2012, sezon pe care l-au terminat pe locul al șaptelea, cea mai bună clasare de la promovarea în Liga Națională.

În partida de ieri au marcat: Milošević Vuk – 5 goluri, Broasca Ionut – 4 goluri, Dumitrana Zamfir – Zavenica – 5 goluri, Mironescu Liviu – 3 goluri, Vujadinovic Predrag – un gol, Bejinariu Florin Andrei – 5 goluri, Rosca George Gabriel – un gol, Pelidija Admir – un gol, Esteki Allahkaram – 3 goluri, Nosrati Shahoo – un gol.